Jak odświeżyć wykładziny dywanowe?

 
banerTxt

Jak dbać o dywany i wykładziny dywanowe?

Wykładziny dywanowe i dywany najczęściej są wykonane z włókien sztucznych (poliamid, polipropylen, poliester), które do zachowania wyglądu oraz trwałości wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, jak zadbać o wykładzinę dywanową i dywan zanim ulegną zniszczeniu!

Regularne czyszczenie wykładzin dywanowych służy przywróceniu pierwotnej sprężystości włókien. Sprężystość i czystość osiąga się dzięki 2 zabiegom:

  • Usuwanie zabrudzeń stałych z wykładziny dywanowej (piasek, kurz, resztki jedzenia, ziemi itp.). W tym celu minimum raz na tydzień należy odkurzać powierzchnię dywanu czy wykładziny.
  • Usuwanie zaschniętych zabrudzeń, plam itp. – należy to robić na bieżąco, tak aby nie dopuścić do powstania odbarwień we włóknach wykładziny dywanowej. Bardzo oporne zabrudzenia skutecznie usuniesz za pomocą odplamiacza Fleck & Weg lub Alibaba.

Niestety, odświeżanie bez użycia odpowiednich środków wykładzin i dywanów może powodować niepożądane skutki. Środki chemiczne użyte w trakcie czyszczenia często pozostają we włóknach wykładzin dywanowych. W efekcie do włókien przywiera więcej brudu, przez co wykładzina wymaga częstszego czyszczenia.

Problem ten rozwiązują produkty firmy Dr. Schutz, których Komfort jest wyłącznym dystrybutorem, oferuje ona profesjonalne czyszczenie wykładzin dywanowych i dywanów z wykorzystaniem technologii bonetowania. Do zalet tej metody należą:

  • głębokie czyszczenie (do 95% penetracji włókien wykładzin dywanowych),
  • możliwość korzystania z wykładziny już po 2 godzinach od czyszczenia,
  • przywrócenie włóknom pierwotnej sprężystości oraz koloru,
  • neutralny zapach użytych środków chemicznych.
Przed i Po