Pielęgnacja Parkietu Lakierowanego

 
banerTxt

Pielęgnacja parkietu lakierowanego – mycie i konserwacja

Drewniany parkiet lakierowany to propozycja dla osób ceniących naturalny wygląd podłóg oraz trwałość wykończenia i możliwość renowacji. Drewniane deski pokryte lakierem należy jednak odpowiednio czyścić i chronić przed zniszczeniem. Sprawdź, jak czyścić podłogi drewniane lakierowane.

Pielęgnacja podłóg lakierowanych opiera się na trzech czynnościach – codziennym odkurzaniu, regularnym myciu i okresowej konserwacji. Zobacz, jak dbać o podłogę lakierowaną na co dzień, a jak konserwować deski co jakiś czas.

  • Oczyszczanie na co dzień – odkurzanie podłogi lakierowanej

    Największym wrogiem podłogi lakierowanej jest piasek. Zanieczyszczenia wnoszone na obuwiu rysują powłokę lakieru, a co za tym idzie – deski drewniane stają się mniej odporne na wilgoć i mogą się odkształcać. Należy więc usuwać piasek, kurz i inne zanieczyszczenia stałe najczęściej, jak się da. W tym celu dobrze jest używać odkurzaczy z miękką końcówką. Warto też położyć wycieraczki przed drzwiami zewnętrznymi.

  • Usuwanie plam i silnych zabrudzeń – czym myć parkiet lakierowany?

    Podłogę lakierowaną zabłoconą lub poplamioną płynną substancją najlepiej czyścić miękkim mopem lub ściereczką zamoczoną (i dobrze wyżętą) w wodzie ze specjalnym płynem. Środki do czyszczenia drewna delikatnie myją powierzchnię i nie zagrażają strukturze desek podłogowych. Możesz zdecydować się na przykład na środki do mycia podłóg marki Dr. Schutz.

  • Okresowa konserwacja – czym pielęgnować parkiet lakierowany?

    Kiedy po kilku latach użytkowania parkiet lakierowany zaczyna matowieć i pojawiły się na nim rysy, można zdecydować się na konserwację podłogi. Najmniej wysiłku wymaga użycie tzw. odświeżaczy do podłogi. Stosuje się je na czystą i odtłuszczoną powierzchnię parkietu. Preparat należy położyć za pomocą gąbki lub specjalnego pada. Po ok. 1 godzinie podłogę lakierowaną można dalej użytkować.

Przed i Po